در دیدار با دانشجویان اداره کننده ایستگاه فرهنگی دانشجویان واحد علوم و تحقیقات مطرح شد

سه هدف عمده راهپیمایان 22 بهمن

پاسداری از خط امام (ره)، بیعت با رهبری و مهر تائید بر جمهوری اسلامی

 

دانشجویان اداره کننده ایستگاه فرهنگی واحد علوم و تحقیقات در مسیر راهپیمایی 22 بهمن با معاونت فرهنگی واحد دیدار و در زمینه­های مختلف فرهنگی دیدگاههای خود را در میان گذاشتند.

عابدی دانشجوی فنی – مهندسی و مدیر این ایستگاه، نوآوری در عرصه­های فرهنگی را یک امر ضروری خواند و گفت: فضای دانشگاه و ظرفیت­های دانشجویی امکان انجام کارهای اثربخش­تری را نوید می­دهد.

طارمی از دانشجویان مهندسی مواد با اعلان این مطلب که هر سال شاهد پیشرفت و فضای باز بیشتر در مسیر کارهای فرهنگی این واحد بوده­ایم، اظهار داشت: تأسیس مرکز آفرینش­های فرهنگی و هنری دانشجویان و سپردن اداره آن به دست دانشجویان در زمینه­سازی این فضا بسیار مؤثر بوده است.

اعتضادی از دانشجویان رشته تغذیه از طرح اتاق گفت­وگو به منظور کشف ایده­ها و طرح­های نو دانشجویان سخن گفت و افزود: تشکیل جلسات این اتاق به طور منظم و با موضوعات مشخص می­تواند در کارشناسی کار فرهنگی تأثیرگذار باشد.

نوروزی یکی دیگر از دانشجویان استفاده بیشتر از هنر و موسیقی را در انجام فعالیت­های فرهنگی مورد تأکید قرار داد و گفت: در این ارتباط استعدادهای کشف نشده فراوانی است که می­تواند مفید باشد.

یزدانی، خوشنودی، علی­بیگی، باقری، جوانمرد و فاتحی سایر دانشجویان شرکت کننده در این جلسه نیز از ضرورت تقویت کانون فارغ­التحصیلان واحدهای دانشگاهی، بها دادن به ابتکارات و طرح­های دانشجویی، تحرکات هدفمند و مطابق با معیار در کار فرهنگی، اجتناب از کارهای تکراری، استفاده هر چه بیشتر از فضای فیزیکی دانشگاه، گسترش اردوهای دانشجویی، ادامه سلسله نشست­های دختر و پسر و زدودن بوروکراسی اداری در جریان کارهای فرهنگی را مورد اشاره قرار دادند.

در این جلسه با ابراز خرسندی و شادمانی از استقرار ایستگاه دانشجویی در مسیر راهپیمایی 22 بهمن تهران اعلام شد: بیش از 50 هزار نفر از راهپیمایان از این نمایشگاه دیدار و سه هزار نفر در برنامه ختم قرآن، طومار نویسی، مسابقه بهترین عکس از طریق بولوتوث و دست نوشته در خصوص مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی شرکت کردند.

دکتر خلیل علی­محمدزاده معاون فرهنگی واحد علوم و تحقیقات ضمن تشکر از شور و شعور دانشجویان در تشکیل و مدیریت این ایستگاه دانشجویی، از دیدگاه­ها و نقطه نظرات خوب آنها در مباحث فرهنگی استقبال کرد و گفت: یکی از مهمترین شاخص­ها در پویایی و استحکام کار فرهنگی، حضور اندیشمندانه و مشتاقانه دانشجویان است.

وی گفت: حوزه فرهنگی این واحد از ابتدا بر همین اساس پایه­گذاری شده و بخشنامه­ها و ابلاغیه­ها صرفاً حکم چارچوب­هایی را داشته که این مسیر را ضابطه­مند نموده است.

وی با اشاره به اینکه تبلیغ و ترویج موسیقی متناسب با کارکرد دانشگاه نیست، تصریح کرد: استفاده از موسیقی با در نظر گرفتن احکام و ضوابط مربوط به آن و در حد میان برنامه هم­اکنون کم و بیش وجود داد.

معاون فرهنگی واحد علوم و تحقیقات با اشاره به نوشته­های راهپیمایان 22 بهمن گفت: 90 درصد دست نوشته­های مردم درخصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی، مفاهیمی چون عزّت، خودباوری، عدم وابستگی به بیگانگان، وحدت کلمه و استقلال کشور را یادآور شده بود.

وی همچنین افزود: بررسی­های این نوشته­ها همچنین نشان می­دهد که حضور کم­نظیر مردم ایران در این راهپیمایی با سه هدف عمده پاسداری از اندیشه­های امام(ره) و خون شهدا، پشتیبانی از ولایت فقیه و عشق به رهبری و مهر تائید دوباره بر جمهوری اسلامی صورت گرفته است.